KAMIONSKI transport iz KINE: Evo kako izgleda ruta!

Pandemija korona virusa značajno je promenila uslove poslovanja transportnog sektora, utičući na operatere da pronalaze alternativna rešenja.

Kompanija FERCAM, koja je dugi niz godina prisutna u avio i pomorskom prevozu ka i iz Kine, uspostavila je i drumsku vezu koja spaja kineske proizvodne lokacije sa različitim destinacijama širom Evrope. Italijanski transportno-logistički operater proširio je svoj servis Euro-AsianLandbridge u svetlu rastuće potrebe za transportom iz Kine, gde se proizvodnja tokom poslednjih nedelja postepeno nastavila.

Rok isporuke kreće se od 20 do 23 dana, u zavisnosti od čekanja na granicama.

Za ovu rutu, koriste se granični prelazi Quingshuihezhen-Scharkent, Alashankou-Dostyk, Eren Hot-Samyn-Üüd i Manjur-Zabaikalsk.

Usluga kamionskog transporta koju je pokrenuo FERCAM namenjena je za pune utovare od 20 tona i usmerena na automobilsku i elektro-industriju, sektor mašinogradnje, kao i zdravstva. Ova roba, preko potrebna celokupnom evropskom tržištu, sada se može bezbedno transportovati, bez izlaganja riziku od blokade u tranzitnim zemljama.

Kako bi se osigurala maksimalna sigurnost usluge, rute su pažljivo odabrane, a FERCAM sarađuje sa lokalnim operaterima koji imaju iskustvo i znanje o osobenostima određene teritorije. Takođe, transport robe je osiguran.

– Puni utovar iz Kine prolazi kroz Kazahstan, Rusiju, Belorusiju, Poljsku i stiže u Nemačku, nakon čega ga preuzimamo i carinimo kada stigne na našu teritoriju. Veoma smo zadovoljni time što smo uspeli da identifikujemo i za vrlo kratko vreme, tokom ozbiljne ekonomske krize, učinimo ovo alternativno rešenje dostupnim. Mnogi kupci već su iskazali zainteresovanost za kamionski transport iz Kine, što je potvrda potrebe da se ponudi alternativa vazdušnom i pomorskom prevozu – navodi Hans Splendori, direktor prodaje FERCAM Logistics&Transport.

Zbog novih propisa, kontrole i postupaka koje kineska carina sprovodi, FERCAM je uspostavio i sistem „zelenog svetla“, kojim se dodatno kontroliše kompletnost i tačnost izvozne dokumentacije.

Značajno manji troškovi u odnosu na avionski, kraće tranzitno vreme u odnosu na brodski transport, kao i veća konkurentnost u poređenju sa železnicom, u ovom trenutku najveća su prednost kamionskog prevoza iz Kine, navode u FERCAM-u.

– Cene avio-prevoza značajno su porasle usled nedostatka teretnih kapaciteta i velikog obima posla nagomilanog tokom poslednjih nedelja, kao posledica epidemije. Takođe, naš intermodalni servis Landbridge beleži dug period čekanja rezervacija vozova, zbog ograničene dostupnosti železničkih operatera koji nude ovu uslugu. Sa druge strane, pomorski kontejnerski prevoz ima veoma dugo tranzitno vreme, što je potpuno neadekvatno za određene vrste proizvoda – kaže Splendori.

Sve detalje usluge kamionskog transporta iz Kine, pogledajte na sajtu kompanije FERCAM.