Prikolice na voz bez dodatnih ulaganja – Novi servis Diseldorf-Budimpešta otvara intermodal i za male firme

Nemačka kompanija Helrom, specijalizovana za železnički transport poluprikolica bez posebnih terminala i dizalica, nastavlja da širi mrežu održivog, intermodalnog prevoza tereta u Evropi. U pitanju je nova ruta Diseldorf – Budimpešta, koja će omogućiti pošiljaocima i špediterskim kompanijama da smanje emisiju CO2 za do 90%.

Novi servis koncipiran je kao otvoreni voz, gde se po potrebi mogu rezervisati fiksni kontingenti. Način utovara Helrom vozova – bez potrebe za terminalima – takođe nudi malim i srednjim preduzećima jednostavnu mogućnost da prebace sve tipove kamionskih prikolica na šine, bez dodatnih ulaganja u vozni park.

Nova ruta za održiv i efikasan teretni transport

Ruta između Diseldorfa i Budimpešte duga je 1.200 kilometara, a biće operativna od 2. oktobra. Planirani su dnevni polasci u oba pravca šest dana u nedelji. Svaki voz prevozi 36 prikolica, što odgovara nedeljnom kapacitetu od 432 kamionske prikolice.

Područja koja pokriva ova ruta obuhvataju Mađarsku, Slovačku i delove Rumunije, kao i Rursku oblast, Beneluks i Veliku Britaniju na strani Diseldorfa

Pouzdan intermodalni transport bez prepreka, čak i za vremenski kritične pošiljke

Kako kažu u Helromu, čak i vremenski kritične pošiljke, kao su hrana ili delovi za automotive industriju, mogu da se transportuju bez problema. To nudi srednjim preduzećima idealno rešenje za organizovanje održivog transporta na fleksibilan i ekonomičan način.

– Ukidanje specijalnih terminala za utovar i mogućnost brzog i jednostavnog postavljanja non-cranable prikolica i prikolica-hladnjača na voz, omogućava špediterima i vlasnicima robe da uđu na tržište intermodalnog železničkog transporta bez dodatnih ulaganja – rekao je Roman Noack, generalni direktor Helroma. 

Transport sa smanjenom emisijom uz socijalnu odgovrnost

Sa novom rutom, Helrom nastavlja svoju misiju omogućavanja CO₂-neutralnog teretnog transporta širom Evrope. Osim smanjenja emisije gasova sa efektom staklene bašte i rasterećenja putne infrastrukture, Helromov transportni koncept takođe promoviše socijalno odgovorne radne uslove u transportu i logistici.

– Kombinacija drumskog i železničkog transporta omogućava špediterima da se više fokusiraju na kratke rute, što nije samo efikasnije, već i olakšava planiranje radnog vremena. Ovo poboljšava usklađenost radnog vremena i porodičnog života, što doprinosi privlačnosti profesije i može pomoći u ublažavanju nedostatka vozača na duži rok – poručuju iz ove kompanije.

Foto: Helrom

  • PROČITAJTE ISKUSTVO JEDNE SRPSKE KOMPANIJE:

Kako Henkel deterdženti stižu iz Kruševca na evropska tržišta – vozom?

Pridružite se

Saznajte prvi najvažnije vesti, budite informisani. Pridružite se našoj Viber zajednici i prijavite za newsletter.